REKLAM ALANI

Site Rengi

Whatsaap' tan Destek Alın
04.12.2021 - Türk Ticaret Firma Rehberi
REKLAM ALANI
Antalya Şehir Portalı

Fit Back

Fit Back

manavgatta fitnes salonu

 

 

“Spora mı kaydolacaktınız, tabi ki, öncelikle gelseniz de gelmeseniz de ödeyeceğiniz 1 yıllık ücreti peşin alalım..!”

 Çoğu insanı spor salonlarına yazılmaktan vazgeçiren, yazılsa da gerekli disiplini göstermeyip spora gidemediğinde yüzlerce lirasının çöpe gitmesine neden olan bir durum var… Spor üyeliğinin mutlaka yıllık olarak yapılmaya şart koşulması.

 Çok uygun fiyatlarla insanları cezbeden bir yöntem bu aslında. Hikaye şöyle başlıyor;

 “Ohoo, aylığa vurunca epey bi’ avantajlı oluyor, giderim haftada 4-5 kez ne’olacak, her gün ağır antrenman yapmasam bile şöyle bi’ koşu bandında takılır dönerim.” diye içimizden geçiriyoruz.

 Ancak sonrasında, o an aklımızda bile olmayan günlük işler, stres, yoğunluk devreye girince iç sesimiz ikinci cümleyi şu şekilde fısıldıyor:

 “Bugün çok yoruldum, eve gidip dinlenmeyi hak ettim. Tamam bu hafta spora az gittim ama haftaya daha çok gider, telafi ederim, hem belki akşam evde biraz şınav çekerim… Çekmem mi… Neyse, eve gideyim de bakarız…”

Film burada kopuyor, yavaş yavaş spora gitmeyi aksatıyor, en sonunda da unutuyoruz. Hem motivasyon eksikliğinden hem de takip eden kimse olmadığından, kaderimizi kendi motivasyonumuza bırakıp içimizden geldiği gibi takılıyoruz. Elbette bu arada olan sadece vücudumuza değil, cüzdanımıza da oluyor.

 Etrafınıza bir bakın, spora yıllık üyelik ücretiyle üye olup aylarca gitmeyen ne kadar çok arkadaşınız var değil mi?

 Peki çözüm nedir?

 Çözüm elbette spora kaydolmamak değil. Yani yukarıda yazılanların farkına varmak ya da bilincinde olmak bizi karın bölgemizdeki yağlardan kurtarmıyor. 🙂 Spora kaydolalım, ancak kendimizi iyi tartarak etkili sonucu avantajlı şekilde alacağımız şekilde planlayalım;

–    Kendimize çok güvenmiyorsak, yıllık ya da 6 aylık üyelik yaptırırken, bir de destek alabileceğimiz uzman bir eğitmen arayışına girelim. Özellikle spor salonunda Personal Training hizmetinin dahil olduğu avantajlı paketleri seçebiliriz.

–    Spora gitmediğimiz günü ödemeyeceğimiz özel paketlerle ilerleyebiliriz. Bu, spora hangi sıklıkta gidebileceğimizi ölçmek için iyi bir fırsat yaratırken, bu sırada yüzlerce lirayı çöpe atmamıza da engel olur.

–    Sevdiğimiz, eğlendiğimiz farklı antrenman türlerini keşfedebiliriz. Yani; kimimiz Zumba’yla eğlenerek kalori yakmayı severken kimimiz Reformer Pilates’le sıkılaşmayı, kimimiz Crossfit’le hızlı ve etkili sonuç almayı daha motive edici bulabilir.

Günün sonunda, elbette iş bizde bitiyor. Ancak yukarıdaki seçenekleri aklımızda bulundurmak, destek almak her zaman işe yarar.

Beklemek mi? İşte faydası olmayan tek şey bu. 🙂

Eğlenerek Fit Kalmanın Formülü Zumba!

 

Son yıllarda popülaritesini gittikçe artıran Zumba, eğlenerek fit kalmayı isteyen birçok kişinin öncelikli tercihi haline gelmeye devam ediyor. Dansın sporla bir araya geldiği bu eğlenceli aktivitenin vücudumuza ve spor alışkanlıklarımıza etkili neler olabilir diye araştırdık, Zumba’nın farklı açılardan avantajlarını sizler için sıraladık;

  • Zumba, kalori yakmak için iyi bir araç. Fazla kilolardan kurtulmak için başladığınız spor programınızda, kalori yakımı için Zumba’yı tercih edebilirsiniz.
  • Zumba, duruş bozukluklarına iyi gelir. İçinde barındırdığı esneme, germe, jimnastik hareketlerinin yanı sıra müzik ve dansın koordinasyonunu gerektirdiğinden, vücudunuzun duruşunun düzelmesi ve disipline girmesinde fayda sağlar. 
  • Dans içerdiği için, sporla birlikte enerji, motivasyon ve dinamizmi beraberinde getirir. eğlenceli bir aktivite olduğundan sporu sevmenizi kolaylaştırır, bırakmak istemezsiniz. 
  • Grup aktivitesi olduğundan, takım halinde hareket etme becerinizi geliştirir, motivasyonunuz artarken sosyal açıdan da gelişir ve renklenirsiniz. 
  • Dans; aynı zamanda estetik bir aktivite olduğundan; özgüveniniz tazelenir, günden güne aldığınız olumlu sonuçlarla vücudunuzla barışır ve daha iyi hissedersiniz. 

“Her yaz öncesi bi’ heves spora başlıyorum, 1 ay sonra bırakıyorum.” diyenlerden misiniz?

 Merak etmeyin, spor salonlarına kaydolan birçok kişi de sizinle aynı ya da benzer durumda. Günlük hayatın stresi, iş yoğunluğu, zaman kısıtı gibi engeller bir araya geldiğinde özellikle büyük şehir yaşantısında spora vakit ayırmak zor gibi görünebiliyor.

Hele bir de spor konusunda yeteri kadar istekli değilseniz, “Sporu sevmiyorum, kaytarma eğilimindeyim.” diyorsanız, o zaman sizin için işler daha da zorlaşıyor demektir.

Ancak bu nedenlerin hiçbiri sizi fazla yağlarınızdan, ya da iki kat merdiven çıktığınızda soluk soluğa bırakan kondisyon eksikliğinizden kurtarmayacak. Yani siz spora gitmemek ya da kaytarmak için kendinizde çok geçerli mazeretler bulsanız da, vücudunuz bunların bahane olduğunu anlayacak ve yağlanarak, yavaşlayarak sizi cezalandırmaya devam edecek.

Peki, ne yapacağız? Bu böyle devam mı edecek?

Hayır.

Gerçekten bu işi kafaya koyduysanız, yani daha zinde, daha sağlıklı ve çekici bir vücut istiyorsanız bir profesyonelden destek almak iyi bir çözüm.  Bir Personal Trainer’la çalışmak size neler kazandırır, şöyle bir özetleyelim istedik;

–    Spor koçunuz, her şeyden önce sizi motive eder, kendinize inanmanızı sağlar.

–    Spordan kaytarma eğilimindeyseniz, buna engel olur, sizi yeniden yönlendirir ve teşvik eder.

–    İşi bilenle yapmak; uzmanlığından faydalanmanızı sağlar, daha kısa sürede daha etkili sonuca ulaşırsınız.

–    Uzmanlık, sporda olabilecek sağlık sorunları ve sakatlanmaların da önüne geçer, daha güvenli spor yaparsınız.

–    Başkalarından duyduğunuz, size uyup uymayacağı belli olmayan programlar yerine, size özel, sizin kapasitenize uygun programlarla etkili spor yaparsınız.

 

REKLAM ALANI
BU İLANI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ